Panel obvodového pláště

Model obsahuje všechny plošné vrstvy konstrukce panelu. Vrstvy, které kombinují dva materiály (konstrukční dřevěný rošt a tepelnou izolaci) jsou vzájemně propojeny, aby nevznikaly duplicity ve výkazu výměr. Vrstva obsahující pouze dřevěný rošt je vymodelována jako vzduchová a dřevěný rošt je domodelován zvlášť. Tímto způsobem je zajištěno přesné vykazování jednotlivých materiálů.
Model je vytvořen v kategorii Panel obvodového pláště (Curtain Wall Panel) a obsahuje všechny plošné vrstvy konstrukce panelu. Vrstvy, které kombinují dva materiály (konstrukční dřevěný rošt a tepelnou izolaci) jsou vzájemně propojeny, aby nevznikaly duplicity ve výkazu výměr. Vrstva obsahující pouze dřevěný rošt je vymodelována jako vzduchová a dřevěný rošt je domodelován zvlášť. Tímto způsobem je zajištěno přesné vykazování jednotlivých materiálů.
V případě potřeby je k dispozici také projekt se stěnou, která obsahuje stejné vrstvy, jako zmíněný panel. V některých případech se jeví použití prvku kategorie Stěny (Walls), které jsou následně rozdělené na Vrstvy (Parts) a následné ruční domodelování dalších nosných prvků.

Ke stažení
Model prvku je ke stažení ve formátu pro Autodesk Revit 2021.
RESBy_Panel obvodového pláště.zip (407kB)
RESBY_Panel-obvodoveho-plaste_Stena.zip (3 MB)